10 Kasım 2010 Çarşamba

ACIMASIZ !!! KNALLHART !!!

KONUSU;Berlin Film Festivali 'Fipresci' ödüllü "Acımasız", Türk mafyasının içine giren bir Alman çocuğun yaşadıklarını konu alıyor. On beş yaşındaki Michael Polischka'nın annesi zengin sevgilisinden ayrılınca, lüks semtlerde yaşamaya alışmış olan ana oğul, paraları olmadığı için Berlin'in etnik nüfusu yoğun yoksul mahallelerinden birine taşınırlar. Onları bekleyen, hiç tanımadıkları bir yaşamdır.

Erol adlı bir gencin başını çektiği bir grup kabadayı, Michael'ın yeni okulundaki günlerini cehenneme çevirmeye başlar. Evdeki hayatın da pek farkı yoktur nitekim Michael, arayış içindeki annesinin eve getirdiği erkeklere katlanmak zorundadır.

Genç adam yeni çevresinin kurallarını öğrenip ufak tefek suçlara bulaşmakta gecikmez. Şehrin mafya babalarından Hamal ve Barut ile tanışması da şansını açacaktır. Michael, yerel uyuşturucu satıcılarına kuryelik yaparken gösterdiği profesyonellikle 'yeterince sert' olduğunu kanıtlar ancak başından büyük işlere bulaşmakta olduğundan haberdar değildir. Erol ile son karşılaşmaları, ikisinin de kaderini dönülmez bir şekilde değiştirecektir.


Yönetmen:
Detlev Buck ,Oyuncular: David Cross, Erhan Emre, Jenny Elvers-Elbertzhagen, Oktay Özdemir, Kida Ramadan
Senaryo: Zoran Drvenkar, Gregor Tessnow
Görüntü Yönetmeni: Kolja Brandt ,Kostüm: Jale Kustaloglu
Kurgu: Dirk Grau ,Tür: Drama ,Süre: 98 Dk. ,Yapım: 2006 - ABD
Hiç yorum yok:

Yorum Gönder